forum.nowasol.org - niezależne forum nowosolskie
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Sobota, 20/04/24, 17:23:13

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
15923 wiadomości w 595 wątkach, wysłana przez 2 Użytkowników
Najnowszy użytkownik: ef
Strona główna | Pomoc | Szukaj | Zaloguj się | Rejestracja
forum.nowasol.org - niezależne forum nowosolskie  |  Nowa Sól  |  Aktualności  |  Wątek: Internet bezprzewodowy
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 » Odpowiedz | Drukuj
Autor Wątek: Internet bezprzewodowy  (Przeczytany 21961 razy)
adamosky
Gość
« : Niedziela, 03/02/08, 10:56:31 »
Odpowiedz cytując

Witam!
Zauważyłem, że w Nowej Soli sa dwie firmy zajmujące się udostępnianiem internetu bezprzewodowo. Pierwsza to Torjon www.nowasol.net , druga serwis bis AVS www.serwisbis.pl. Czy ktos ma zainstalowany taki internet u siebie w mieszkaniu/domu? Jestem ciekaw jak działa, czy nie ma nim problemów.Czy istnieje możlwosc połączenia conajmniej dwoch komputerów?

pozdrawiam...
Zgłoś do moderatora   Zapisane
ef
Administrator
*****
Offline

Wiadomości: 88

« Odpowiedz #1 : Czwartek, 07/02/08, 18:14:50 »
Odpowiedz cytując

Ale czemu bezprzewodowo? Ja rozumiem w miejscach, gdzie nie ma żadnej innej możliwości..
Zgłoś do moderatora   Zapisane
adamosky
Gość
« Odpowiedz #2 : Czwartek, 07/02/08, 18:25:00 »
Odpowiedz cytując

Ale czemu bezprzewodowo? Ja rozumiem w miejscach, gdzie nie ma żadnej innej możliwości..

Dokładnie tak !
Zgłoś do moderatora   Zapisane
ef
Administrator
*****
Offline

Wiadomości: 88

« Odpowiedz #3 : Czwartek, 07/02/08, 18:30:58 »
Odpowiedz cytując

A gdzie nie ma takiej możliwości? Są takie miejsca w NS gdzie nie sięga Dialog, TPSA, Netia?
Zgłoś do moderatora   Zapisane
torjonowiec
Gość
« Odpowiedz #4 : Czwartek, 07/02/08, 20:05:22 »
Odpowiedz cytując

Mam internet od Torjona chyba od samego poczatku istnienia tej firmy - kiedys Sidoor.
Na poczatku byly problemy z laczem i transferami jak mieli lacze na polpaku- tpsa, ale to bylo pare lat temu teraz zas internet dziala bardzo dobrze i transfery sa takie jak w umowie:) dzierzawią lacza od Exatela  a co najwaznijesze firma sie rozwija tzn podnosi predkosci co pol gora co rok. Apeki pracuja na Mikrotikach i ogolnie sprzetowo
jest ok - nie jest to juz amatorszczyzna.

Niewiem gdzie mieszkasz, ale duzo zalezy od sily sygnalu i ogolnie od terenu zamieszkania.

Jak macie pytania to piszcie - postaram sie udzielic odpowiedzi....
Co do tej drugiej firmy to chyba jakas nowosc bo nigdy nie slsyzalem o niej.
Sa jeszcze podobno firmy takie jak Atcom i chyba jeszcze glob-net
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przemek
Gość
« Odpowiedz #5 : Czwartek, 07/02/08, 21:58:42 »
Odpowiedz cytując

To wyzej to moje - teraz jestem zarejstrowany.
Zgłoś do moderatora   Zapisane
adamosky
Gość
« Odpowiedz #6 : Piątek, 08/02/08, 12:54:03 »
Odpowiedz cytując

Dzięki wielkie Przemo. Chcociaż jedna osoba skoncentrowała sie na temacie :)
Zgłoś do moderatora   Zapisane
szara
Gość
« Odpowiedz #7 : Piątek, 08/02/08, 12:58:56 »
Odpowiedz cytując

jesli mieszkasz na jakimś osiedlu to może warto zainteresować sie sieciami osiedlowymi - to tez dobra alternatywa
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przemek
Gość
« Odpowiedz #8 : Piątek, 08/02/08, 15:22:04 »
Odpowiedz cytując

jesli mieszkasz na jakimś osiedlu to może warto zainteresować sie sieciami osiedlowymi - to tez dobra alternatywa

Warto rozwazyc rowniez mozliwosc wspolnego podzialu łacza na kilka osob.
Wydaje sie ze najtansza opcja to:

Przykladowo majac dostep do dialogu zakladamy lacze 6 Mb/s  ktore kosztuje cos kolo 120 zl i dzielimy je przez router dla pozostalych znajomych po kablu lub tez bezprzewodowo, cena miesiecznej oplaty zalezna jest od liczby podpietych abonentow;
Przy 6 osobach wychodzi po 20 zl na miesiac, mamy szybkie łacze za male pieniazki, nawet zakladajac ze wszysyc na raz by siedzieli przy komputerach i sciagali, to i  tak kazdemu przypada po 1 Mb/s  :>

Nie wspominam tutaj o Tpsa i neostradzie bo ponoc sa problemy w n-s z szybkoscia i jakoscia .......

podaje rowniez znane mi inne alternatywy;
Aster - kablowka
http://www.aster.pl/node/749

Torjon
www.nowasol.net

Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przemek
Gość
« Odpowiedz #9 : Piątek, 08/02/08, 15:34:36 »
Odpowiedz cytując

MOZE ZROBMY ANKIETE O INTERNECIE W N-s; :>

Proponuje wpisy z opisem : nazwy providera, parametrow łacza, przyblizonej lokalizacji itp no i wasza opinia ;)

Bede pierwszy :D

Torjon
www.nowasol.net
Pobieranie 1.5 Mb/s w dzien - w nocy 3 Mb/s
Wysylanie ok 0.4 Mb/s
lokalizacja : osiedle domkow jedn. Kprb
Place 48 zl

Ogolnie to jestem zadowolony,lacze spelnia parametry zgodne z umowa, awarie i przerwy  zdazaja sie bardzo rzadko.

Zgłoś do moderatora   Zapisane
Zenuś
Gość
« Odpowiedz #10 : Piątek, 14/03/08, 08:42:06 »
Odpowiedz cytując

Może się to komuś wydać nieoprawdopodobne, ale są takie miejsca w Nowej Soli gdzie nie można załozyć internetu "z kabla". Kilka miesięcy temu postanowiłem załozyc sobie internet. Mieszkam na osiedlu domków jednorodzinnych (kprb), niedaleko "ruskiego" szpitala, mam telefon stacjonarny w telekomunikacji. Wyszukałem w necie oferte dialogu. Dzwonię do dialogu- uprzejma pani informuje mnie nie ma możliwości technicznych podłączenia internetu. Mówie sobie - trudno, założe neostradę. Idę do biura obsługi klienta tp.pl w Nowej Soli -pan sprawdza w komputerze - nie ma możliwości technicznych. Po trzech tygodniach otrzymałem pismo że moje zgłoszenie jest na liście oczekujących, czyli poczekam sobie do usranej śmierci.  :)
Jesli chodzi o niezalezncyh operatorów - to jedna wielka lipa. Nie możesz w telekomunikacji - oni też ci nie pomoga bo wszyscy jadą na ich łączach. wyjątkiem może jest tutaj dialog, ale akurat na moim osiedlu nie maja swojej sicie. Czyli w moim przypadku pozostaje internet radiowy, ale tyle słyszałem na jego temat negatywnych opinii, że chyba sie nie zdecyduję.      
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przemek
Gość
« Odpowiedz #11 : Piątek, 14/03/08, 10:09:14 »
Odpowiedz cytując

Może się to komuś wydać nieoprawdopodobne, ale są takie miejsca w Nowej Soli gdzie nie można załozyć internetu "z kabla". Kilka miesięcy temu postanowiłem załozyc sobie internet. Mieszkam na osiedlu domków jednorodzinnych (kprb), niedaleko "ruskiego" szpitala, mam telefon stacjonarny w telekomunikacji. Wyszukałem w necie oferte dialogu. Dzwonię do dialogu- uprzejma pani informuje mnie nie ma możliwości technicznych podłączenia internetu. Mówie sobie - trudno, założe neostradę. Idę do biura obsługi klienta tp.pl w Nowej Soli -pan sprawdza w komputerze - nie ma możliwości technicznych. Po trzech tygodniach otrzymałem pismo że moje zgłoszenie jest na liście oczekujących, czyli poczekam sobie do usranej śmierci.  :)
Jesli chodzi o niezalezncyh operatorów - to jedna wielka lipa. Nie możesz w telekomunikacji - oni też ci nie pomoga bo wszyscy jadą na ich łączach. wyjątkiem może jest tutaj dialog, ale akurat na moim osiedlu nie maja swojej sicie. Czyli w moim przypadku pozostaje internet radiowy, ale tyle słyszałem na jego temat negatywnych opinii, że chyba sie nie zdecyduję.      


Czesc

U mnie rowniez byl dokladnei taki sam problem jak opisujesz, tez czekalem na TPSA  i mnie olali bo mozliwosci technicznych nie bylo a dialogu na naszym osiedlu niestety nie ma. Jednoczesnie namawiajac mnie na ISDN - platny za kazda minute polaczenia i pozniej dzowniac i proponujac inne uslugi i pakiety godzinowe, ja ich olalem i zrezygnowalem wogule z telefonu stacjonarnegoi juz nie maja jak dzwonic i kitu wciskac.

Mam internet w Torjonie i jest Ok a transfer i niezawodnosc jak na razie odpukac jest zgodna z umowa. Do tego siec sie rozwija i co roku  lub nawet co pol predkosc jest podwyzszana. Nie wiaza mnie zadne lipne umowy na 36 miesiecy przez ktore musial bym przykladowo placic tyle samo za usluge ktora dzis jest w miare o dobrych parametrach ale za 2-3 lata bedzie delikatnie mowiac mułem.

Mozesz mniej wiecej powiedziec ulice gdzie chcesz zalozyc tego neta oraz jaka jest wysokosc twojego domu?

Pomogl bym ci wtedy co nieco powiedziec czy bylby zasieg bo wiem gdzie jest nadajnik
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przemek
Gość
« Odpowiedz #12 : Piątek, 14/03/08, 10:15:43 »
Odpowiedz cytując

Apropo dodajac jeszcze do tego - to na laczu od torjona mam podlaczona bramke VOIP z numerem stacjoanrnym z naszej strefy czyli 068419xxxx  :D

Nie place za to ani grosza abonamentu , bez umowy !! Koszt polaczen na stacjonarne w calej europie i wieksozsci krajow swiata nie jest wieksza jak 9 groszy za minute. Jakosc rozmow idealna

Co dzis ma do zaoferowania TP ? Dno i zdzierstwo
W ubieglym tylko roku firma TP stracila 1.5 mln klientow

Zapraszam do dyskusji
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Zenuś
Gość
« Odpowiedz #13 : Piątek, 14/03/08, 12:06:23 »
Odpowiedz cytując

Może się to komuś wydać nieoprawdopodobne, ale są takie miejsca w Nowej Soli gdzie nie można załozyć internetu "z kabla". Kilka miesięcy temu postanowiłem załozyc sobie internet. Mieszkam na osiedlu domków jednorodzinnych (kprb), niedaleko "ruskiego" szpitala, mam telefon stacjonarny w telekomunikacji. Wyszukałem w necie oferte dialogu. Dzwonię do dialogu- uprzejma pani informuje mnie nie ma możliwości technicznych podłączenia internetu. Mówie sobie - trudno, założe neostradę. Idę do biura obsługi klienta tp.pl w Nowej Soli -pan sprawdza w komputerze - nie ma możliwości technicznych. Po trzech tygodniach otrzymałem pismo że moje zgłoszenie jest na liście oczekujących, czyli poczekam sobie do usranej śmierci.  :)
Jesli chodzi o niezalezncyh operatorów - to jedna wielka lipa. Nie możesz w telekomunikacji - oni też ci nie pomoga bo wszyscy jadą na ich łączach. wyjątkiem może jest tutaj dialog, ale akurat na moim osiedlu nie maja swojej sicie. Czyli w moim przypadku pozostaje internet radiowy, ale tyle słyszałem na jego temat negatywnych opinii, że chyba sie nie zdecyduję.      


Czesc

U mnie rowniez byl dokladnei taki sam problem jak opisujesz, tez czekalem na TPSA  i mnie olali bo mozliwosci technicznych nie bylo a dialogu na naszym osiedlu niestety nie ma. Jednoczesnie namawiajac mnie na ISDN - platny za kazda minute polaczenia i pozniej dzowniac i proponujac inne uslugi i pakiety godzinowe, ja ich olalem i zrezygnowalem wogule z telefonu stacjonarnegoi juz nie maja jak dzwonic i kitu wciskac.

Mam internet w Torjonie i jest Ok a transfer i niezawodnosc jak na razie odpukac jest zgodna z umowa. Do tego siec sie rozwija i co roku  lub nawet co pol predkosc jest podwyzszana. Nie wiaza mnie zadne lipne umowy na 36 miesiecy przez ktore musial bym przykladowo placic tyle samo za usluge ktora dzis jest w miare o dobrych parametrach ale za 2-3 lata bedzie delikatnie mowiac mułem.

Mozesz mniej wiecej powiedziec ulice gdzie chcesz zalozyc tego neta oraz jaka jest wysokosc twojego domu?

Pomogl bym ci wtedy co nieco powiedziec czy bylby zasieg bo wiem gdzie jest nadajnik

Witam
Domek jest piętrowy - gierkowska "kostka" - ulica przy ruskim szpitalu.   
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przemek
Gość
« Odpowiedz #14 : Piątek, 14/03/08, 12:56:53 »
Odpowiedz cytując

Czyli rozumiem ze to Sienkiewicza ? Jesli mieszkasz przy skrzyzowaniu z kaczkowskiego to sygnal powinnien byc OK bo bedzie widocznosc optyczna z nadajnkiem do ktrego ja jestem podlaczony. Jelsi jednak w strone Wojska Polskiego to trudno mi cos powiedziec, napewno park i drzewa ruskiego szpitala zaslonia nadajnik.

ale z tego co wiem to Torjon ma duzo stacji bazowych wiec najlepiej bedzie jak zadzwonisz i konkretnie zapytasz i ewnetualnie przyjedzie do Ciebie ktos na pomiar sygnalu i wtedy bedziesz wiedzial co i jak z sygnalem.
Przy tego rodzaju internecie wazne jest zrobienie pomiaru sily i stabilnosci sygnalu przed podpsianiem umowy i instalacji.

Zadzwon i zapytaj
kontakt na stronie www.nowasol.net

Zgłoś do moderatora   Zapisane
Strony: 1 2 » Odpowiedz | Drukuj 
forum.nowasol.org - niezależne forum nowosolskie  |  Nowa Sól  |  Aktualności  |  Wątek: Internet bezprzewodowy « poprzedni następny »
 

stomatolog nowa sól
Kompleksowa rejestracja pojazdów, tłumaczenia, akcyza
Ubezpieczenia Zielona Góra
Akcyza za auto, akcyza przez internet
Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 2.0.15 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!